Trasa rejsu

Trasa: Phuket (Marina Haven), James Bond Island, Ko Pan Yi, Ko Roi, Ko Hong, Ko Lao Lading, Ko Phak Bia, Krabi, Ko Phi Phi Don, Ko Phi Phi Le, Phuket (Marina Haven)


Trasa zostanie wybrana w zależności od warunków i może być minimalnie modyfikowana.

James Bond Island
Oficjalna nazwa wyspy to Khai Phing Kan. Miejsce słynne ze względu na kręcenie filmu "James Bond: The Man With a Golden Gun". Na zjawoskwej zatoce Phang Nga rozsiane są strzeliste wapienne skały. Sceneria oceniana jako jedna z najpiękniejszych na świecie.


Ko Pan Yi
Wioska rybacka, zbudowana całkowicie na palach na wodzie, ponieważ w ówczesnych czasach prawo do własności ziemi mieli jedynie rdzenni mieszkańcy. Zamieszkuje ją 360 rodzin wywodzących się z 2 rodzin muzułmańskich z Javy. W niespotykanej nigdzie indziej wsi znajduje się pływające boisko do piłki nożnej.


Ko Hong
Zapierające dech w piersiach egzotyczne krajobrazy, miękkie piaszczyste plaże, rafy koralowe i piękna laguna. To miejsce, w którym można pływać, nurkować, łowić ryby, opalać się, wędrować i urządzać pikniki.


Krabi
Jedno z najbardziej pożądanych kierunków turystycznych na świecie. Wyspa charakteryzuje się strzelistymi skałami Khao Khanap Nam, między którymi przepływa rzeka. Tutaj zakochasz się w najpiękniejszych białych plażach, które otoczone są turkusową wodą – Railay, Ao Nang i Noppharat Thara. Na brzegu cumują charakterystyczne, drewniane łodzie, symboliczne dla tej części Tajlandii. W mieście możemy zobaczyć stare buddyjskie klasztory, obok których powstają nowoczesne drapacze chmur.


Ko Phi Phi Don
Największa z 6 wysp Phi Phi, przyznano jej tytuł jednej z najbardziej fantastycznych miejsc na świecie. Mimo rosnącej turystyki zachowała swój dziewiczy urok. Urzeka krystalicznie czystą wodą, która ma niesamowity seledynowy kolor. Na “Monkey Beach” z pewnością spotkamy małpy.


Ko Phi Phi Le
Tutaj można poczuć się, jak na rajskiej plaży... niebieski kolor wody, biały piasek. Na wyspie kręcono film “Niebiańska plaża” (The Beach) z Leonardo DiCaprio.


PhuketPhoto by chee.hong on TrendHype / CC BY
Wyspa jest jedną z największych atrakcji turystycznych Tajlandii. Mówią o niej "Perła południa", zajmuje powierzchnię 539 km2. Piękne, zadbane plaże z palmami, turkusowa woda z możliwością oglądania rafy, bujna, tropikalna roślinność. Phuket słynie z intensywnego nocnego życia. Jest tu szeroki wybór barów, restauracji i sklepików. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji.