Opis rejsu

Wybraliśmy dla Was najbardziej egzotyczną i najciekawszą podróż zycia. Czeka nas tydzień żeglowania luksusowym katamaranem i tydzień wypoczynku na lądzie. Podczas tych dwóch tygodni odwiedzimy wiele cudownych wysp i miejsc, które są marzeniami wielu podróżników.

Przylecimy na Phuket International Airport, skąd udamy się dalej minivanami.

NA WODZIEDzień pierwszy

Dostaniemy się do Mariny Haven w północnej części wyspy Phuket. Po odebraniu i zaprowiantowaniu jachtów zaokrętujemy się i około godziny 19:00 wypłyniemy na nocny przelot do wioski Ko Pan Yi zbudowanej na palach. Przepłyniemy około 25 nM, dopłyniemy na miejsce około godziny 23:00 i rzucimy kotwicę. Mieszkańcy wioski będą na nas czekali i zabiorą nas z jachtów do wioski swoimi łodziami. Poznamy magię wioski zbudowanej na wodzie po zmroku. Możemy skorzystać z ciekawie podanej kolacji. Tubylcy odwiozą nas swoją dużą łodzią na jachty na spokojny nocleg.

Dzień drugi

Rano jeszcze raz popłyniemy do wioski, tym razem pontonami. Zwiedzimy unikalne boisko do piłki nożnej, szkołę i całą wioskę, gdzie będzie okazja do zakupu ciekawych pamiątek, również wykonanych ręcznie przez mieszkańców. Po godzinie 10:00 wypłyniemy na południe na James Bond Island. Następnie udamy się na Ko Hong gdzie pokąpiemy się w zatoce i popłyniemy kajakami do groty. Nocleg planujemy na kotwicowisku przy wyspie Koh Roi.

Dzień trzeci

Tego dnia wybierzemy się na Ko Hong, zawitamy po drodze z malownicze miejsca Ko Lao Lading i Koh Phak Bia. Wspólnie zastanowimy się co będziemy zwiedzać.

Dzień czwarty

Płyniemy na wyspy Phi Phi, tego dnia na Ko Phi Phi Don, jednak najpierw zawitamy do portu Krabi, gdzie uzupełnimy zapas wody i ewentualnie wybierzemy się na zakupy uzupełniające zaprowiantowanie jachtu.

Dzień piąty

Najkrótszy odcinek do pokonania, jednak z dużymi atrakcjami. Po drodze na Ko Phi Phi Le zawitamy na Monkey Island, gdzie będziemy mogli pobawić się z małpami i je nakarmić, następnie popływamy i ponurkujemy z pięknymi wielokolorowymi rybkami.

Dzień szósty

Tym razem, dla odmiany, mamy do przepłynięcia najdłuższy odcinek. Wracamy do Marina Haven. Ostatni nocleg na jachcie w porcie.

Dzień siódmy

Przed południem opuszczamy jachty i udajemy się dalej.


NA LĄDZIE (Phuket)Dzień pierwszy

Jedziemy z północy na południe wyspy Phuket. Zakwaterujemy się w hotelach i bungalowach, wypożyczymy skutery, zapoznamy się z okolicą, restauracjami i plażami. Wieczorem gorąco zachęcimy do oddaniu się w ręce profesjonalnych tajskich masażystów.

Dzień drugi

Pojedziemy na wycieczkę do Świątyni Wielkiego Buddy „Big Budda”. Wieczorem odwiedzimy imprezowy klub bilardowy.

Dzień trzeci

Wielka atrakcja, pojedziemy do największego delfinarium na specjalny pokaz. Odważni będą mieli szansę na popływanie z delfinami. Wracając skosztujemy najlepszej pizzy na Phuket.

Dzień czwarty

Wycieczka do Sanktuarium Słoni, gdzie będziemy mogli spędzić większość dnia z tymi wspaniałymi zwierzętami. Chętni będą mieli okazję nakarmić je a nawet popluskać się z nimi.

Dzień piąty

Pora na zobaczenie nocnego życia. Proponujemy wizytę na Bangla Road w Patong Beach. Tak gwarnej ulicy nie znajdziemy nawet w Las Vegas. Muzyka, zabawa, pokazy tajskiego boksu, tańca.

Dzień szósty

Małpy Gibony, przemiłe stworzenia, z którymi tego dnia będziemy się zaprzyjaźniać. Wracając zawitamy na niesamowity nocny market.

Dzień siódmy

Całkowity chill.

Podczas tygodniowego pobytu na Phuket sami decydujemy czy uczestniczymy w wycieczkach czy zostajemy na plaży. Poniżej wszystkie możliwe do zrealizowania wycieczki, ustalać plan dnia możemy indywidualnie nawet dzień wcześniej:

- Tiger Kingdom, czyli królestwo tygrysów, w którym możemy uczestniczyć w bezpośrednim kontakcie z tymi pięknymi zwierzętami. Podzielone są na cztery grupy wiekowe, możemy wybrać jedną lub kilka z nich. Zwierzęta w ośrodku Tiger Kingdom zostały ocalone, gdyż nie miały możliwości przeżycia w kurczącym się dla nich środowisku naturalnym. Większość z nich urodziła się już w ośrodku i po odchowaniu do około 3 lat zostanie wypuszczona do monitorowanego rezerwatu.
- Tor kartingowy
- Big Buddha
- Świątynie
- Delfinarium
- Ogród botaniczny
- Night Market
- Bangla Road
- Turniej bilardowy
- Quady
- Gibony
- Phuket Town
- Wioska rybacka
- Monkey Hill
- Punkty widokowe
- Kolacja o zachodzie słońca
- Masaże
- Gala boksu tajskiego
- Snake show
- Bird show


NA LĄDZIE (Bangkok)Dzień pierwszy

China Town i Little India, chińskie i indyjskie klimaty w Tajlandii, street food

Dzień drugi

Słynne ulice Khao San Road i Rambuttri Alley, które tętnią życiem 24h. Następnie przejazd tuktukami na kontrowersyjną ulicę Soi Cowboy

Dzień trzeci

Przejazd atrakcyjnym metrem Sky Train do świątyni Wat Pho ze słynnym posągiem leżącego Buddy. Następnie przeprawa łodzią na drugą stronę rzeki do świątyni Wat Arun, później powrót łodzią do "świątyni huśtawki" Wat Shuthat

Dzień czwarty

Muzeum Jima Thompsona, dzielnica handlowa Siam, dzielnica rozrywkowa Nana

Dzień piąty

Wielki Pałac i świątynia Szmaragdowego Buddy Wat Pha Kaew, świątynia Złotego Buddy Wat Traimit. Następnie zielony park Lumpini z waranami w dzielnicy Silom

Dzień szósty

Słynne miejsce marketowo-rozrywkowe Patpong. Hardkorowy rejs tramwajem wodnym po kanale