F.A.Q. - najczęsciej zadawane pytania

Q: Czy muszę znać się za żeglarstwie aby wziąć udział w rejsie?

A: Absolutnie nie jest to wymagane. Skipper objaśni wszystko o jest niezbędne aby bezpiecznie i przyjemnie cieszyć się jachtingiem.


Q: Czy istnieje ograniczenie wiekowe?

A: Nie ma ograniczenia wiekowego, pływają z nami zarówno osoby bardzo młode jak i 60+. Dość często zabierane są również dzieci, jednak taki fakt należy skonsultować z komandorem rejsu.


Q: Czy podczas rejsu jest możliwość posterowania jachtem, popracowania z żaglami, nauka żeglarstwa morskiego oraz branie czynnego udziału w nawigacji?

A: Oczywiście, rejs jest na tyle długi, że każdy będzie miał wiele okazji do czynnego udziału w prowadzeniu jachtu a co za tym idzie i nauki.


Q: Czy ten rejs będzie się liczyć jako staż na morzu?

A: Tak, po rejsie każdy otrzyma oficjalny dokument „Opinia z rejsu”, na którym będzie udokumentowany staż morski w wymiarze około 100 h. Dokument można wykorzystać przy ubieganiu się o uprawnienia morskie, zarówno żeglarskie jak i motorowodne.


Q: Chcę dołączyć się do rejsu, ale nikogo z załogi nie znam…

A: To żaden problem, zawsze w którejś załodze jest osoba, która nie zna nikogo. Atmosfera panująca na jachcie mocno sprzyja integracji i już po pierwszym dniu ma się wrażenie, że cała załoga zna się ze sobą od dawna.


Q: Jak jest z dostępnością słodkiej wody?

A: Jachty posiadają spore zbiorniki a w każdym porcie jest możliwość ich uzupełnienia.


Q: Czy na jachcie będzie możliwość naładowania telefonu, kamery, aparatu, laptopa itd.?

A: Przez cały czas na jachcie będzie dostępne 12V, a w portach 230V. Jednak warto zaopatrzyć się w power bank aby np. nie zabrakło baterii w telefonie/aparacie/kamerze podczas zwiedzania wyspy.


Q: Bardzo chcę wziąć udział w rejsie ale obawiam się choroby morskiej.

A: Na katamaranach choroba morska pojawia się niezwykle rzadko. W razie czego znamy kilka sposobów na złagodzenie choroby morskiej, tak aby po kilku godzinach zapomnieć o problemie. Poza tym w rejonie naszej żeglugi nie ma dużego zafalowania.


Q: Czy muszę się zaszczepić przed wyjazdem?

A: Dla osób podróżujących do Tajlandii nie są wymagane żadne szczepienia. Obecnie na Phuket nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Zalecane szczepienia: WZWA, WZWB, tężec+błonnica, dur brzuszny, wścieklizna (jeżeli zamierzamy integrować się z małpami).


Q: Jakie dokumenty muszę mieć ze sobą na wyjazd?

A: Paszport i jego kserokopia, karta kredytowa/płatnicza, gotówka w dolarach (minimum równowartość 10 000 BTH), ubezpieczenie *numer polisy i infolinii), bilety lotnicze.


Q: Jak z opieką medyczną?

A: Wymagamy aby każdy uczestnik rejsu przed wyjazdem wykupił (około 80 zł) ubezpieczenie podróżne ze wskazaniem żeglarstwa lub sportów wyższego ryzyka.


Q: Jakie atrakcje czekają nas na wodzie?

A: Żeglowanie pełnomorskimi, komfortowymi katamaranami, ćwiczenia z zakresu żeglarstwa, nurkowanie i snorkeling, łowienie ryb, kąpiele w zatokach marzeń, plażowanie, rozmowy z ciekawymi ludźmi, imprezy, integracja i wiele wiele innych.